חזיות הנקה, ויתרונותיהן עבור כל אישה

אין זה סוד כי היריון, לפחות כשמתבוננים על ההיבט הפיזי שלו, אינו חוויה נעימה לאף אישה. חזיות הנקה יכולות לסייע בכך. הן נועדו להיכנס לתמונה בחודשים האחרונים של ההריון, ובעיקר – בחודשים שלאחר הלידה. מה תפקידן של חזיות אלה? וכיצד הן יכולות להפוך את התקופה המורכבת הזו לפשוטה הרבה יותר?

המאפיינים המרכזיים של חזיות הנקה

התפקיד העיקרי של חזיות הנקה הוא להעניק לחזה האישה, בחודשי הריון או בתקופה שאחרי הלידה, את התמיכה לה הוא זקוק. לא קשה לחשוב על סיבות מדוע יש בכך צורך: בתקופת ההריון, עקב כל אותם שינויים הורמונליים שעוברת האישה, החזה שלה תופח בצורה משמעותית (בעיקר בשליש האחרון של ההריון). הוא זקוק לחזיה חזקה ואיכותית, שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר. חזיות ההנקה מאפשרות את זה.
ומה לאחר ההריון? גם כאן, ברור שנדרשים מספר חודשים, לפחות עד שהגוף ישוב למימדיו הטבעיים. חזיות ההנקה נועדו לאפשר את הגמישות הנדרשת, פועל יוצא של השינויים הלגיטימיים בגודלו של החזה. זאת ועוד, בחלק מהחזיות ניתן למצוא גם פתח הנקה, אשר מקל מאד על ביצוע המשימה. פתח זה מאפשר את היצמדותו של התינוק לשד, ובכך כולל יתרון מהותי עבור האישה.
 
היבט חשוב נוסף של חזיות ההנקה נוגע לכך שהן צריכות, מעבר להיותן חזקות, גם לא ללחוץ על הגוף. כתוצאה מכך, רבים ממליצים לבחור בחזיית הנקה אשר הכתפיים שלה רחבות. על אותו עיקרון, חזיות הנקה ללא תפרים ימנעו את אותו לחץ שלילי, אשר בכוחו לא רק להביא לאי נוחות – אלא גם לחסום את החלב מלהגיע אל הפטמה.

מגוון רחב של אפשרויות

בשנים האחרונות, יחד עם המעלות הבריאותיות של חזיות ההנקה, גברה גם ההתבוננות עליהן בתור אביזר אופנתי לכל דבר ועניין. כיום, ניתן למצוא את החזיות הללו במגוון רחב של גדלים, סגנונות ועיצובים, שלרוב החומר ממנו מיוצרת החזיה הוא בד. בכך, החזיה יכולה גם לתרום לביטחון העצמי של האישה ביחס למראה שלה, שאינו בשמיים במקרים רבים של הריון, על כל שינויי המשקל והקשיים הפיזיים שבו.
גופיית הנקהחזיית הנקה מעוטרתחזיית הנקה
עם זאת, ברור שלא ניתן לבחור חזיית הנקה על פי המראה שלה בלבד. זהו פריט שנועד למלא היבטים אסתטיים ופונקציונליים כאחד, ולכן מדידת החזיה, טרם רכישתה, היא בבחינת חובה. כאשר רוכשים את החזיה במהלך ההריון, מומלץ לקחת אותה במידה אחת גדולה יותר מאשר מידת החזה הנוכחית של האישה.